Strona główna | Pomoc | Rejestr zmian |
Jesteś tutaj: www.bip.luw.pl:Pomoc


 Szukaj również w archiwum

WOJEWODA
WICEWOJEWODA
RZECZNIK PRASOWY
PEŁNOMOCNICY WOJEWODY
KOMISJE I ZESPOŁY
JEDNOSTKI PODLEGŁE WOJEWODZIE
ADMINISTRACJA ZESPOLONA
ADMINISTRACJA NIEZESPOLONA
PRZEDSIĘBIORSTWA NADZOROWANE PRZEZ WOJEWODĘ
PRAWO
BUDŻET
OBWIESZCZENIA
KOMUNIKATY
INFORMACJE O URZĘDZIE
PORADNIK KLIENTA
PRACA
PRZETARGI
PROFIL ZAUFANY
REJESTRY I ARCHIWA
KONTROLE
PAŃSTWOWE RATOWNICTWO MEDYCZNE
OBYWATELSKA KARTA ANTYKORUPCYJNA
UDOSTĘPNIANIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
REDAKCJA
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
PLANY DZIAŁANIA NA WYPADEK SYTUACJI KRYZYSOWYCH
PROGRAMY REALIZOWANE PRZEZ LUW
Wizyt:
3932156
24-07-2007 08:00
Pomoc

Po prawej stronie nagłówka umieszczone jest logo Biuletynu Informacji Publicznej (BIP),

będące jednocześnie bezpośrednim odnośnikiem do strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.gov.pl. Pod logo BIP wyświetlana jest informacja dotycząca aktualnej daty.

„Jesteś tutaj” -  informacja dotycząca w jakiej części serwisu aktualnie się znajdujemy

Wyszukiwarka – mechanizm służący do wyszukiwania określonych treści w BIP. Znajduje się pod nagłówkiem po lewej stronie serwisu. W celu wyszukania określonej frazy wpisujemy ją w pole tekstowe a następnie zatwierdzamy przyciskiem „szukaj”. W wyszukiwarce znajdują się dodatkowe opcje wyszukiwania w postaci pól wyboru zawężających jego wynik.

Opcja „szukaj  również w archiwum” - zaznaczenie tej opcji przy wyszukiwaniu spowoduje przeszukiwanie nie tylko informacji aktualnych, ale również tych które wygasły i nie są wyświetlane w bieżącym trybie przeglądania np. komunikatów z poprzedniego roku

 

• Menu Serwisu – główny element nawigacyjny serwisu internetowego. Jest to  wykaz kategorii serwisu w postaci aktywnych linków prowadzących do poszczególnych działów lub poddziałów.  Każdy dział/kategoria może zawierać w sobie inne poddziały/podkategorie, które rozwiną się po kliknięciu w kategorie główną. 

 Niektóre kategorie mogą posiadać dodatkowe rozgałęzienie, które znajduje się po prawej stronie.

Artykuły – to informacje publikowane na stronach serwisu internetowego zawierające  treść, pliki do pobrania (załączniki) lub elementy graficzne.   

Przycisk „więcej” (opcjonalnie) – większa ilość artykułów w danej kategorii (np. oferty pracy, przetargi, obwieszczenia) wymaga by wszystkie informacje były widoczne ale jednocześnie czytelne i łatwe do znalezienia. W  tym celu w treści skrótowo przedstawiana jest merytoryczna zwartość komunikatu a po kliknięciu w przycisk „więcej” możemy zapoznać się z pełnym tekstem publikacji.

 Pliki do pobrania (opcjonalnie) – to dołączone do artykułu załączniki w postaci linków prowadzących bezpośrednio do odpowiednich plików. Załącznik składa się z graficznej ikony symbolizującej format pliku, który jest do pobrania, nazwy pliku oraz opcjonalnie komentarza opisującego załącznik.

 

Po przeciągnięciu kursorem na nazwisko zostanie wyświetlone okno z informacjami dotyczącymi danej osoby. Po kliknięciu w nazwisko domyślny klient pocztowy otworzy okno wysłania nowej wiadomości:

Statystyka oglądalności  artykułu – ilość wyświetleń danej publikacji

Przycisk „Rejestr zmian” – znajduje się pod statystyką oglądalności. Jest to historia modyfikacji danego artykułu

Po kliknięciu w rejestr przeglądarka otworzy w nowym oknie historię modyfikacji artykułu

 

 

 

 

Przycisk „Drukuj” – znajduje się pod artykułem lub listą artykułów w danym dziale. 

Po kliknięciu, przeglądarka otworzy nowe okno z gotową do druku zawartością publikacji (bez menu i nagłówka BIP). Na samej górze okna po lewej stronie znajduje się przycisk „drukuj”, po naciśnięciu którego domyślnie zainstalowana w systemie drukarka wydrukuje zawartość okna. Po prawej stronie okna znajduje się przycisk „zamknij okno”, którego naciśnięcie zamknie okno. Okno można również zamknąć poprzez naciśnięcie przycisku nawigacyjnego przeglądarki.  

 

Przycisk „zgłoś błąd” – widoczny w szarym pasku zamykającym od dołu obszar BIP. Funkcja „zgłoś błąd” służy do raportowania niezgodności lub błędów w informacjach zawartych na stronach BIP Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego bezpośrednio do administratora serwisu. Informacja jest wysyłana natychmiast w postaci wiadomości email wraz z linkiem do podstroną z której została wysłana. 

Po kliknięciu w przycisk przeglądarka otworzy nowe okno:

 W celu wysłania zgłoszenia należy wypełnić pole nadawca oraz „Opis zgłaszanego błędu”. Opis zgłaszanego błędu powinien być zwięzły i powinno z niego  jasno wynikać  jakich zmian i jakiej części artykułu dotyczą.

 

Licznik odwiedzin BIP – znajduje się pod menu serwisu i informuje o ilości odwiedzin BIP od momentu jego uruchomienia. autor:
Małgorzata Staśkiewicz
zatwierdził do publikacji:
Małgorzata Staśkiewicz
opublikował:
Magdalena Wilińska
ostatnie zmiany: 22-12-2009 12:55 przez
Izabela Milczarek
czytany: 17221
Rejestr zmian
 

Drukuj   
Zgłoś błąd